Sportowe pochodzenie bidonu daje gwarancję, że jest on doskonałym, a nawet niezbędnym gadżetem do wykorzystania na co dzień. Bo jeśli sprawdzi się podczas jazdy na rowerze albo w trakcie biegania, to będzie również idealny w pracy i w szkole, w mieście i na pikniku.

Jeśli jednak kojarzy ci się on wyłącznie z mało atrakcyjnym, kolorowym kawałkiem plastiku, przyczepionym do ramy roweru, to udowodnimy, że bidon na wodę może być praktyczny, użyteczny i piękny!

Wybór bidonu na wodę – na co zwrócić uwagę?

Bidon na wodę powinien spełniać trzy podstawowe warunki.

Po pierwsze – wygoda użytkowania. Ma być praktyczny, poręczny i łatwy do umycia, najlepiej w zmywarce.

Po drugie – jakość. Liczy się nie tylko staranność wykonania, ale również materiał, z jakiego jest wyprodukowany. Owszem, plastik jest nadal w użyciu, ale mimo jego (niewielu) zalet, nie będziemy brać go pod uwagę (dlaczego, o tym w dalszej części). Może wspomnimy tylko, że jakość wiążemy tu m. in. z neutralnością smaku i wpływem na środowisko.

I w końcu po trzecie – uniwersalność. Bo nawet jeśli kupujemy bidon przeznaczony do jazdy na rowerze, to warto, żeby świetnie sprawdzał się w trakcie pieszej wycieczki lub rodzinnego pikniku.  Na koniec stawiamy jeszcze jeden warunek: wygląd. To wprawdzie nie najważniejszy punkt na naszej liście, ale nie chcemy przecież otaczać się brzydkimi przedmiotami. Nawet bidon powinien być estetyczny, elegancki lub po prostu ładny.

Loading…

Jesteś tym, co pijesz?

Jakie bidony znajdują się na rynku? Wybór jest oczywiście ogromny, ale my skupimy się na tych, które spełniają nasze podstawowe warunki. Punktem wyjścia będzie dla nas materiał, z jakiego bidony są wykonane.

Do wyboru mamy szklane, stalowe, tritanowe, a nawet zrobione z super ekologicznej trzciny cukrowej. Dlaczego nie warto zawracać sobie głowy niemodnym i niezdrowym plastikiem?

Mimo, że producenci przekonują, że plastik jest trwały, bezpieczny i wygodny, ma jeden podstawowy defekt: jest plastikiem! Mimo zapewnień o bezpieczeństwie plastikowe naczynia  zawierają bardzo szkodliwe BPA, Bisfenol A czy ftalany.

Poza tym woda przechowywana w plastikowych butelkach nabiera charakterystycznego „plastikowego” smaku i zapachu. No i jest oczywiście kwestia ekologii – plastik, nawet tej najwyższej jakości, może być przetworzony tylko kilka razy. A potem staje się nikomu niepotrzebnym odpadem rozkładającym się od 100 do 1000 lat.

To chyba wystarczające powody, żeby nie wybierać plastikowych bidonów na wodę. W naszym poradniku udowadniamy, że alternatywne rozwiązania pozwolą zadbać o zdrowie i środowisko, nie tracąc przy tym nic z jakości i wygody. No więc, jak wybrać odpowiedni bidon na wodę?

Szklany bidon – dla środowiska i wygody

Bidon sportowy ze szkła. Czy to się mogło udać? Jeśli się nad tym zastanawiasz, to pewnie masz przed oczami nieporęczną, ciężka butelkę z grubego szkła, które jednocześnie jest kruche i delikatne.

Ten obraz ma się nijak do nowoczesnych, doskonale zaprojektowanych bidonów z lekkiego i bardzo wytrzymałego szkła boro-krzemowego (zwanego także jenajskim, od miejsca wynalezienia – Jeny).

Takie szkło charakteryzuje się wysoką odpornością chemiczną i termiczną, co sprawia, że to jeden z najbezpieczniejszych materiałów do przechowywania żywności i napojów. Wybierając bidon szklany masz pewność, że do Twojego organizmu nie dostaje się nic, poza zawartością butelki.

Sport w doborowym towarzystwie

Jednym z lepszych tego typu bidonów na rynku jest bidon sportowy MB Active. Jest wprost idealny dla osób kochających aktywny wypoczynek – nawet zawodowi sportowcy będą nim zachwyceni.

Mimo swojej wagi (waży niecałe 300 gram), jest wyjątkowo poręczny i wygodny w użyciu, nawet w trakcie uprawiania dowolnego sportu.

Silikonowe etui skutecznie chroni szkło przed stłuczeniem, nawet w przypadku wstrząsów lub upadku. Dzięki niemu butelka „dobrze leży w dłoni” – nie wyślizguje się, nawet jeśli jest lekko wilgotna.

O wytrzymałości szkła świadczy gwarancja producenta (tzw. asekuracja butelki), która w przypadku jej stłuczenia, pokrywa 50% ceny nowej butelki.

Loading…