Decydując się na zakup ekologicznej butelki wielorazowego użytku, stawiasz na zdrowy i zrównoważony rozwój siebie i twojego otoczenia. Jasno określasz swoje stanowisko w kwestii ekologii. Wykorzystaj z głową zasoby wody, które daje nam środowisko. Każdorazowy zakup  plastikowej butelki wody, gdy czujesz pragnienie, jest tak samo bezsensowne, jak kupowanie nowych ubrań, gdy te, które już masz, zabrudzą się.

Zrównoważona zmiana

Światowy boom na butelki wielorazowe trwa już od 2017 roku, a jego końca nadal nie widać. Na rynku stale pojawiają się nowe marki produkujące ekologiczne naczynia, wspierające zrównoważony rozwój (Rags’y, Yuhme, Retap), a niektóre z tych z dłuższym stażem przechodzą drugą młodość (Aladdin).

Loading…

Która butelka wielorazowa będzie dla mnie najlepsza? 4 pytania, które pomogą ci  dokonać wyboru

Ale jaką butelkę wielorazową wybrać? Plastikowy Aladdin? Wymienić plastik na plastik? Jaki to ma w ogóle sens? A szklana butelka? Zaraz się potłucze i na pewno dużo waży! Spokojnie. Już wszystko tłumaczymy.

Żeby wybrać najlepszą butelkę wielorazową, najpierw odpowiedz sobie na cztery podstawowe pytania:

Co będę pić z mojej butelki?

Klasycznie – świeżą, czystą wodę? A może potrzebujesz butelki, która zapewni ci łyk ulubionej ciepłej kawy, albo herbaty, albo mrożonej herbaty!

Do czystej wody doskonale sprawdzi się prawie każdy rodzaj butelki. Jedną z najlepszych na rynku jest ekologiczna butelka duńskiej marki Retap. Szkło borokrzemowe, z której jest produkowana jest niezwykle trwałym tworzywem, a waga 0.5 l butelki równa się wadze zaledwie dwóch tabliczek czekolady. Szkło nie wpływa na zapach ani smak wody. Producent marki Retap obejmuje dożywotnią  gwarancją każdą wyprodukowaną butelkę, więc masz pewność, że wybrana przez ciebie butelka Retap, zostanie z tobą na wieki!

Lubisz mieć pod ręką coś rozgrzewającego? Zaparz pyszną kawę, przelej ją do termicznej butelki Rags’y i ruszaj w drogę! A może morsowanie porwało także ciebie? Podstawowym ekwipunkiem każdego prawdziwego morsa jest termos z rozgrzewającym napojem. A Rags’y ze stali nierdzewnej będzie też niezniszczalnym towarzyszem przy wykuwaniu przerębla.

Pamiętaj o tym, że termos podtrzymuje temperaturę płynów, więc przedłuża ciepło, jak i chłód napojów. Wiosna, lato, jesień, zima… Rags’y spełni twoje zróżnicowane wymagania każdą porą roku.

Loading…
 • Ulubione
  Ulubione

  Butelka termiczna Ragsy Wood 260ml

  -25%
  77.0057.75
   • +1
  Wybierz opcje
 • Ulubione
  Ulubione

  Butelka Retap 300ml

  55.00
  Wybierz opcje
 • Ulubione
  Ulubione

  55.00
  Wybierz opcje
 • Ulubione
  Ulubione
  Butelka z trzciny cukrowej Yuhme - The Namaste

  Butelka Yuhme 750ml

  87.00
  Wybierz opcje

Jaka pojemność butelki jest mi potrzebna?

Butelka wielorazowa powstała do tego, by spełniać twoje potrzeby tu i teraz. Najpopularniejsze są butelki o pojemności 500 ml. To bardzo poręczna i uniwersalna wielkość. Łatwo się mieści w torbie czy plecaku, dobrze dopasowuje się do dłoni, nie jest ciężka. Jeśli skończy ci się zapas wody, pamiętaj, że butelki wielorazowe zostały stworzone właśnie po to, by je dopełniać. Jeśli  potrzebujesz większej ilości wody, a gabaryty tych butelek ci odpowiadają, bez problemu możesz  znaleźć coś dla dla siebie o wielkości 800 ml, np. Retap, Rags’y.

Na rynku znajdziesz też duży wybór butelek ekologicznych dla dzieci o małej pojemności np. Rags’y Wood 260 ml, Aladdin Zoo Królik.

Dokąd będę zabierać eko butelkę? 

Do pracy, do szkoły, na trening, na spacer? Na rynku znajdziesz butelki wielorazowe głównie  zrobione z tritanu (plastik wolny od BPA i ftalanów), stali nierdzewnej lub szkła. Jeśli szukasz kompanki na piesze wycieczki, spacery wtedy warto zainwestować w tę lżejszą, tritanową. MB zaprojektowało bardzo lekkie butelki z solidnego, bezpiecznego plastiku wolnego od BPA, BPS, które idealnie sprawdzają się w sytuacji, gdy waga twojego bagażu jest ograniczona.

Loading…