W świecie zalanym plastikiem, często przestajemy na niego zwracać uwagę, traktując jak coś zupełnie normalnego. A przecież to zjawisko normalne nie jest! Moja Butelka zachęca do większej świadomości i czujności. Jak zacząć? Od łyka wody…ze szklanej butelki.

Paradoksem jest, jak współcześni ludzie, którym wydaje się, że dbają o zdrowie swoje i rodziny, przechodzą obojętnie wokół wszędobylskiego plastiku. Wydaje się, że jest dziś niezastąpiony: przechowuje żywność, tworzy zabawki, opakowuje kosmetyki i leki, jest pojemnikiem właściwie na wszystko. Plastik opakował Ziemię, a my – jej mieszkańcy, zgadzamy się na to, wspierając ten stan. Ze szkodą dla środowiska naturalnego oraz organizmu ludzkiego.

Loading…

Butelka 100% BPA Free – to nie załatwia sprawy

Producenci plastikowych butelek wiedzą, że konsumenci stają się coraz bardziej świadomi. Dlatego też na butelkach (zwłaszcza dla dzieci) umieszczają komunikat o tym, że ich opakowania są wolne od BPA – Bisfenolu A. Jest to składnik poliwęglanu, substancji chemicznej zaburzającej gospodarkę hormonalną człowieka.

Pamiętajmny jednak, że nawet jeśli butelka plastikowa jest wolna od BPA, to jego zamienniki mogą być jeszcze bardziej szkodliwe. Wystawiona na działanie promieni słonecznych i temperatury, plastikowa butelka uwalnia cały szereg paskudztw, które spożyjemy wraz z płynem.

Woda przechowywana w butelkach PET przynosi więcej szkody niż pożytku, o czym coraz głośniej mówi się w środowisku naukowców. Nie musisz znać tych wszystkich skomplikowanych nazw trujących substancji. Po prostu zrezygnuj z plastikowych butelek. Zastąp je butelkami szklanymi. Szklana butelka wolna jest toksycznych substancji. Po prostu.

Czystość i smak

Szklana butelka na wodę jest zupełnie neutralna dla zdrowia. Jej gładka powierzchnia odporna jest na zarysowania i bruzdy, w których mogłyby gromadzić się bakterie. Łatwo ją czyścić pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Woda ze szklanej butelki smakuje o niebo lepiej, bo po prostu naturalnie! Plastikowe tworzywa zmieniają smak napoju: przekonaliście się o tym zapewne porównując smak piwa, coli czy wody pitych ze szklanki i tych z jednorazowego kubkeczka.

Loading…

Wielokrotny użytek

Pomimo ostrzeżeń producentów, ludzie nie wyrzucają plastikowych butelek po jednym użyciu. Napełniają je wielokrotnie wodą i innymi płynami. Rozwijające się w ten sposób grzyby i bakterie, łatwo przedostają się do organizmu, wpływając na zdrowie i życie. Szklana butelka jest wręcz stworzona do wielokrotnego użytku. To kolejny argument, by zamienić butelki plastikowe na szklane.

Działanie promieni słonecznych

Ciągle niewiele osób wie, że wystawianie plasikowych butelek na ekspozycję promieni słonecznych, intensywnego światła i trzymanie ich w podwyższonej temperaturze (np. na plaży), to proszenie się o kłopoty. Uwalniają się wtedy szkodliwe dla zdrowia aldehydy: mrówkowy i octowy. Własnie wtedy możemy powiedzieć o wodzie, że ma „plasikowy” smak. Zamiast wody uwięzionej w plastiku, zabierz na plażę mineralną w szklanej butelce. Kolorowe etui na szkło dodatkowo podkreślą wakacyjny klimat!

Szklana butelka – na wagę zdrowia

Szklana butelka na wodę jest nieco cięższa od tej z tworzywa sztucznego. Zastanówmy się jednak, jaką wagę przykładamy do naszego zdrowia? Czym jest te kilkaset gram więcej, kiedy stawiamy na szalę coś o wiele bardziej istotnego – zdrowie, witalność, samopoczucie? Szklana butelka na wodę w ciągu dnia stale będzie Ci przypominać o potrzebie uzupełniania płynów. Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć o małej plastikowej butelce, która zagubiła się gdzieś w czeluściach torebki? Szklaną butelką z dumą postawisz na biurku, sięgając po nią często i z przyjemnością.

4 komentarze do “Nie daj się nabić w butelkę… plastiku

  1. “Szklana butelka wolna jest toksycznych substancji. Po prostu.”

    Co z zakładami pracy i imprezami plenerowymi, gdzie takie butelki są zakazane ze względu na zbicie, zranienie?

    1. W takim wypadku polecamy zaopatrzyć się w butelkę ze stali nierdzewnej, wtedy mamy pewność, że butelka się nie zbiję i nie będzie stwarzała zagrożenia 🙂

  2. A skąd w takim razie wodę brać, czy pozostaje tylko odfiltrowanie wody kranowej?

    1. Z jakiego miasta jesteś? W większości miast w Polsce można spokojnie pić wodę z kranu i do tego też zachęcamy naszych czytelników.

      Jeżeli natomiast nie jesteś w stanie się przekonać do “kranówki”, to polecamy na przykład naszą butelkę filtrującą wodę BU >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *