Jagodowy Twist

Jagody są wykorzystywane w wielu kreacjach smakowych. Jednak malina jest naszym faworytem, ponieważ ma silnie wyróżniający się smak, który łatwo rozchodzi się w wodzie. Korzystaliśmy również z jagód, ponieważ są łatwo dostępne w większości supermarketów i wyglądają dobrze w naszych Twistach. Jednak jagody potrzebują więcej czasu, aby nasycić wodę smakiem. Jagodowy Twist z syropem klonowym jest bardzo słodki, musisz uważać, aby nie przesadzić z ilością syropu. My wykorzystaliśmy syrop klonowy, ze względu na jego specjalny smak, ale Ty możesz użyć swój ulubiony syrop. Pełny przepis dostępny tutaj lub po kliknięciu w obrazek:

Przepis na wodę owocową z jagodami

Jabłkowy Twist

Jabłka występują w wielu różnych odmianach, począwszy od bardzo słodkich do bardzo kwaśnych. Do stosowania w naszych Twistach faworyzujemy słodsze odmiany. Do osiągnięcia smaków kwaśnych lepiej wykorzystać cytrynę lub limonkę. Kwaśne jabłka są również często najpierw podgrzewane, aby wydobyć słodycz. Cynamon jest znany z wielu zdrowotnych korzyści, które niesie jego stosowanie i - być może z tego powodu - jest popularną przyprawą w zimie. Może być łączony z wieloma różnymi smakami, zarówno słodkimi jak i bardziej wyrazistymi, np. słonymi. Wybraliśmy klasyczną kombinację jabłka oraz cynamonu. Pełny przepis dostępny tutaj lub po kliknięciu w obrazek:

Przepis na wodę owocową z jabłkiem i cynamonem

Ogórkowy Twist

Zarówno ogórki jak i bazylia są doskonałymi produktami do naszych Twistów. Ogórek natychmiast oddaje swój smak i dlatego jest dobry jako podstawa dla wielu Twistów. Bazylia jest dodatkowym elementem, który daje zaskakujący posmak i jest świetnym uzupełnieniem dla ogórka, jak i również dla wielu innych Twistów. Aby uzyskać jak najwięcej z bazylii, zostaw swój Twist na noc w lodówce. Ogórek daje natychmiastowy smak i Twisty z nim nie powinny być przechowywane przez dłużej niż jeden dzień, dlatego najlepiej jest dodawać go później. Pełny przepis dostępny tutaj lub po kliknięciu w obrazek:

Przepis na wodę z ogórkiem i bazylią

Cytrusowy Twist

Owoce cytrusowe doskonale nadają się do naszych owocowych twistów. Są łatwe do cięcia, dają dużo smaku i istnieje wiele smacznych odmian. Jeśli szukasz czegoś kwaśnego, użyj limonki lub cytryny. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, użyj pomarańczy. Chcesz dodać trochę goryczy, użyj grejpfruta (uważaj nie przesadź z ilością). Mięta dobrze współgra z owocami cytrusowymi, ponieważ tak jak one od razu daje dużo smaku. Istnieje wiele różnych rodzajów mięty, korzystaj z tego, co można kupić lub wyhoduj ją na własną rękę.
Pełny przepis dostępny tutaj lub po kliknięciu w obrazek:

Przepis na wodę z cytryna i miętą

Więcej autorskich przepisów dostępnych tutaj lub klikając w grafikę:

Przepisy na wodę z owocami i warzywami
W związku z rozporządzeniem RODO zmieniliśmy regulamin oraz politykę prywatności
+